Gazeta10

Rusia intensifikon bombardimet në qytetin e Bakhmutit

Rusia i ka intensifikuar bombardimet në lindje të qytetit të Bakhmutit në kuadër të përpjekjeve për pushtimin e Ukrainës në shkallë të plotë të nisur muaj më parë, raporton Gazeta10.

“AFP raporton se gazetarët e saj kanë qenë dëshmitarë të një bombardimi intensiv të qytetit lindor të Bakhmutit, ku një person thuhet se është vrarë”, raporton The Guardian, transmeton Gazeta10.

Bahkmut është njëri nga pak qytetet të cilin e ka nën kontroll Ukraina i cili gjendet në lindje të vendit.

“Bakhmut – një nga pak qytetet e mbetura nën kontrollin e Ukrainës në rajon – është tani në qendër të ofensivës brutale të Rusisë në lindje të vendit”, raporton The Guardian, transmeton Gazeta10.

AFP ka ndarë disa fotografi nga vendi i ngjarjes ku ka pasur dhe një të plagosur rëndë.

“Agjencia ndau disa imazhe tronditëse nga qyteti, duke përfshirë një fotografi të një burri të plagosur rëndë” / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)