Gazeta10

Rusia pretendon se ka kryer sulme shkatërruese në Mykolaiv dhe Kharkiv

Sulmet vdekjeprurëse janë kryer kundër forcave ukrainase në rajonin jugor të Mykolaiv të Ukrainës dhe në rajonin lindor të Kharkiv, kanë thënë nga Rusia të martën.

“Ministria e mbrojtjes tha gjithashtu se shkatërroi shtatë depo municionesh në lindje dhe jug të vendit, duke përfshirë rajonin e Zaporizhzhia, raporton Reuters”.

“Ukraina, e cila ka rritur përpjekjet e saj për të rimarrë rajonet e kontrolluara nga Rusia në jug, tha javën e kaluar se pa prova që Moska po ridislokonte forcat e saj për të mbrojtur territorin e pushtuar”, shkruan The Guardian, transmeton Gazeta10.

“Reuters nuk ishte në gjendje të verifikonte menjëherë raportet e fushëbetejës”. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri