Gazeta10

Sadiku: Ura vazhdon të jetë e bllokuar në Mitrovicë, situata më e qetë sesa në komunat tjera

Gazetari, Kushtrim Sadiku në një lidhje direkte nga Mitrovica e Veriut ka raportuar se në këtë qytet të veriut të Kosovës, situata është më e qetë sesa në tre komunat e tjera, transmeton Gazeta10.

Sadiku ka thënë se ura në këtë qytet vazhdon të jetë e bllokuar, përderisa karabinierët po vazhdojnë monitorimin.

“Këtu është sheshi i Car Lazarit në Mitrovicën e Veriut, nuk ka një grumbullim të qytetarëve, është një përditshmëri e zakonshme. Situata është me e qetë sesa në Zveçan, Leposaviq dhe Zubin Potok. Sidomos në Zveçan, përmes pamjeve që i pamë të siguruara nga Kanal10. Pra është një protestë, përpjekje e serbëve për të mos i lejuar kryetarët për të hyrë në zyrat e tyre, për të ushtruar funksionin e tyre. Ura kryesore në Mitrovicë është e bllokuar nuk lejohet qarkullimi, karabinierët janë në vendin e tyre të zakonshëm. Mitrovica nuk ka probleme, telashe.”, ka raportuar Sadiku në Kanal10.

Tutje ai ka thënë se deri më tani nuk ka persona të lënduar as zyrtar policor e as qytetarë serbë./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij