Gazeta10

Sekretari i jashtëm britanik bie pre e një mashtrimi duke menduar që po bisedon me ish-presidentin ukrainas

Sekretari i Jashtëm i Mbretërisë së Bashkuar, David Cameron, ka qenë viktimë e një video-telefonate mashtruese me dikë që pretendon të jetë ish-presidenti i Ukrainës Petro Poroshenko, shkruan The Guardian.

Cameron kishte shkëmbyer një numër mesazhesh që më pas ishte pasur nga një video-telefonatë në mes të Cameron dhe dikujt që pretendonte të ishte Poroshenko, ka njoftuar ministria e Jashtme britanike.

Poroshenko shërbeu si president i Ukrainës midis 2014 dhe 2019 dhe ka mbetur një figurë e shquar në Ukrainë që nga largimi i detyrës.

 “Ndërsa telefonata me video dukej qartë se ishte me zotin Poroshenko, pas bisedës sekretari i jashtëm u bë i dyshimtë. U kërkuan detaje kontakti për të tjerët dhe, nisur nga shqetësimet e tij, sekretari i jashtëm pushoi së përgjigjuri”, kanë deklaruar nga zyra e Jashtme./Gazeta10

NË FOKUS

arlind-gashi1
Rast i rëndë: U godit nga vetura në parkingun e një pompe, zbardhen detaje të reja për vdekjen e Arlind Gashit
Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare