Gazeta10

Serbët në Zveçan ndezin qirinj për terroristët e vrarë në Banjskë (Video)

Serbët lokalë të Zveçanit janë mbledhur për të ndezur qirinj për pjesëtarët e grupit terrorist që u vranë gjatë sulmit të organizuar nga fshatin Banjskë.

Në mesin e qytetarëve të mbledhur janë Ivan Teodosijeviq dhe ish-deputetja në Kuvendin e Kosovës Miljana Nikoliq.

Lista Serbe që për nënkryetar ka kryeterorrisitin Milan Radojicic sot ka shpallur 26, 27 dhe 28 shtatorin si Ditë zie për terroristët që vranë pjesëtarin e policisë së Kosovës, Afrim Bunjakun, derisa ishte në detyrë.

Njejtë ka vepruar edhe regjimi i Aleksander Vucicit, duke shpallur 27 shtatorin si Ditë zie në nder të terroristëve të vrarë

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?