Gazeta10

Serbia falënderon Venezuelën për mosnjohjen e Kosovës

Serbia e ka falënderuar Venezuelën që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës, raporton Gazeta10.

Shefi i diplomacisë serbe, Nikola Selakoviq, këtë deklaratë e ka bërë në një takim me presidentin e Venezuelës, Nicolas Maduro.

“Mosndërhyrja në punët e brendshme të shteteve, ruajtja e sovranitetit dhe integritetit territorial, e drejta për një politikë sovrane dhe respektimi i së drejtës ndërkombëtare, e jo të drejtat e më të fortëve, mbeten parimet bazë të drejtimit të politikës sonë shtetërore”, ka thënë Selakoviq raporton Danas.

“Mbështetja e ndërsjellë e dy vendeve nuk është e re, por se buron nga bashkëpunimi në Lëvizjen e Vendeve të Paangazhuara”, ka thënë tutje ai.

Venezuela është një nga shtetet që nuk e ka njohur Kosovën, / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri