Gazeta10

Shala: Çfarëdo Asociacioni pa njohje, do të jetë kapitullim për Kosovën

Krenar Shala ka deklaruar në Politiko në Kanal10 se çfarëdo marrëveshje në kuadër të dialogut me Serbinë, do të ishte kapitllim për Kosovën.

Shala theksoi se marrëveshja për Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe, ende është në fazën e diskutimeve dhe spekulimeve, por që ende nuk dihen detajet se si do të zbatohet kjo marrëveshje, shkruan Gazeta10.

“Ende besoj që Asociacioni është në fazën e diskutimeve. Ne e kemi vetëm një kornizë të saksionuar në Kushtetutë, por s’i dimë detajet se si do të bëhet Asociacioni. Nuk përjashtohet mundësia që do të bëhet një Asociacion më i përkufizuar gjeografik. Ne nuk e dimë se çfarë do të ndodhë. Ende është në fazën e diskutimeve dhe spekulimeve. Megjithatë, çfarëdo Asociacioni që bëhet pa e arritur një kornizë të marrëveshjes finale pa njohje, do të ishte gati kapitllim për Kosovën. Ne nuk guxojmë ta ripërsërisim një marrëveshje që s’po arrin të zbatohet, por vetëm ka shërbyer më shumë si urdherrëfyes për ta tensionuar situatën sesa për ta normalizuar”, tha Shala në Politiko. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova