Gazeta10

Shala për Osmanin: Filozofia politike e saj “kleçkë për Albin Kurtin, por atë veç e forcon”

Me ftesë të Sekretarit amerikan të shtetit, Antony Blinken, në Amerikë po qëndron e presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani.

Atje e para e vendit është takuar me zyrtarë të lartë amerikan.

Për vizitën e saj në Amerikë dhe ftohen e raporteve SHBA-Kurti, sonte është debatuar në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10.

Komentatori politik, Krenar Shala ka thënë se Vjosa Osmani ka pas tendencë për t’ia qitur ‘kleçkën’ Albin Kurtit, raporton gazeta10.

Mirëpo sipas tij, Osmani e ka kuptuar se nëse ja qet ‘kleçkën’ Albinti, atëherë vetëm e forcon Albin.

 “Zonja Osmani e ka kuptuar se nëse dëshiron t’ia qes kleçkën Albinit, vetës ja qet e Albinin veç e forcon. Këtë me së miri e ka kuptuar Vjosa Osmani”, ka thënë Shala në emisionin ‘Politiko’ në Kanal10.

Duke komentuar takimin e Vjosa Osmanit me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, Shala ka thënë se nuk beson që edhe Osmani ka raporte aq të mira më Ramën.  /Gazeta10/

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë