Gazeta10

Shala thotë se zgjidhja e dialogut mes Kosovës e Serbisë gjendet në Uashington, Bruksel dhe në Moskë 

Analisti i njohur politik, Krenar Shala, në emisionin e sotëm debatues të Kanal10, “Politiko”, ka thënë se vazhdon të jetë problematike situata e Dialogut në mes të Kosovës dhe Serbisë, transmeton Gazeta10. 

“Nuk kam kurrfarë shprese që do të zhvillohet ndonjë bisedë produktive në Bruksel. Ka mundësi që të arrihet pajtim për të pagjeturit dhe cështjen e energjisë, megjithatë tensionet do të vazhdojnë që do të pamundësojnë arritjen e marrëveshjes”, ka thënë ai. 

Më tej, ai ka shtuar se është i bindur që problemi në mes të Kosovës dhe Serbisë mund të zgjidhet vetëm në Uashington, Bruksel dhe në Moskë, e jo në Prishtinë e Beograd./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë