Gazeta10

Shefi i kabinetit të Osmanit: Vuçiq mban përgjegjësinë e plotë për çdo përshkallëzim të situatës

Shefi i kabinetit të Osmanit, Blerim Vela, ka reaguar pas destabilizimit në veriun e Kosovës ku ka thënë se Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, do të mbajë përgjegjësinë e plotë nëse eskalon situata shkruan Gazeta10.

Vela i ka vlerësuar si përpjekje flagrante për minimin e ligjit të Kosovës, veprimet e fundit në veriun e Kosovës.

 “Kjo është një përpjekje flagrante për të minuar sundimin e ligjit në Kosovë”.

“Vuçiq mban përgjegjësinë e plotë për çdo përshkallëzim të situatës në terren. Ai do të dështojë!”, ka shkruar Vela në llogarinë e tij në Twitter.

Kujtojmë se para pak orëve ka filluar bllokimi i rrugëve me kamionë në veriun e Kosovës nga strukturat serbe atje. Këto tensione po vijnë pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për reciprocitet me Serbinë lidhur me targat dhe letërnjoftimat. / Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur