Gazeta10

Shefi i kabinetit të Osmanit: Vuçiq mban përgjegjësinë e plotë për çdo përshkallëzim të situatës

Shefi i kabinetit të Osmanit, Blerim Vela, ka reaguar pas destabilizimit në veriun e Kosovës ku ka thënë se Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq, do të mbajë përgjegjësinë e plotë nëse eskalon situata shkruan Gazeta10.

Vela i ka vlerësuar si përpjekje flagrante për minimin e ligjit të Kosovës, veprimet e fundit në veriun e Kosovës.

 “Kjo është një përpjekje flagrante për të minuar sundimin e ligjit në Kosovë”.

“Vuçiq mban përgjegjësinë e plotë për çdo përshkallëzim të situatës në terren. Ai do të dështojë!”, ka shkruar Vela në llogarinë e tij në Twitter.

Kujtojmë se para pak orëve ka filluar bllokimi i rrugëve me kamionë në veriun e Kosovës nga strukturat serbe atje. Këto tensione po vijnë pasi Qeveria e Kosovës ka vendosur për reciprocitet me Serbinë lidhur me targat dhe letërnjoftimat. / Gazeta10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)