Gazeta10

ShSKUK njofton se 28 pacientë po marrin shërbime spitalore si pasojë e COVID-it

Shërbimi Spitalor Klinik dhe Universitar të Kosovës ka bërë të ditur se 28 pacientë janë duke marrë shërbime spitalore si pasojë e infeksionev me COVID-19, raporton Gazeta10.

Sipas njoftimit të tyre, një pacientë është duke marrë mjekim intenziv.

Në mjekim intenziv Qendror janë dy pacientë.

Këtu keni raportin e plotë sipas klinikave dhe qyteteve:

Klinika Infektive, 4 pacientë + 1 në Mjekimin Intensiv

Klinika e Pediatrisë, 4 pacientë

Mjekimi Intensiv Qendror, 2 pacientë

Spitali i Gjakovës, 7

Spitali i Prizrenit, 7

Spitali i Pejës, 3

Spitali i Gjilanit, 3

Spitali i Mitrovicës, 1

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri