Gazeta10

“Sinqerisht nuk të kuptova”, Çitaku reagon për shkrimin e Kurtit në “X” për dinarin

Nënkryetarja e PDK-së, Vlora Çitaku, ka reaguar ndaj deklarimit të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti të postuar në rrjetin social “X”, ku ka thënë se nuk do të ketë masa ndëshkuese gjatë tranzicionit për ndalimin e dinarit.

Lidhur me këtë deklaratë, Çitaku ka thënë se Kurti është tërhequr nga zbatimi i disa masave.

Ajo ka pyetur Kurti se çfarë saktësisht ka thënë me këtë deklaratë.

“A e ke shtyrë zbatimin e rregullores për valutat e huaja? Apo bëhet fjalë për ndonjë zbrapsje tjetër?” – ka pyetur ajo.

Postimi i plotë:

Në twitter, me një gjuhë të paqartë, duket se Kryeministri qenka tërhequr nga zbatimi i disa masave, dhe kërkon edhe nga institucionet tjera që të veprojnë njejtë. Po flet për disa informata gjithëpërfshirëse që do të bëhen të ditura ditëve në vijim.

Kryeministër, a po na tregon shkurt e shqip çka ke deshtë me thanë se nuk të kuptuam.

A e ke shtyrë zbatimin e rregullores për valutat e huaja? Apo bëhet fjalë për ndonjë zbrapsje tjetër?

Sinqerisht nuk të kuptova

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat