Gazeta10

Skandaloze, kompanitë kosovare transportojnë serbët e Kosovës në Beograd për mitingun e Vuçiqit

Serbët që sot herët në mëngjes u nisën nga Mitrovica e veriut , Graçanica, Leposaviqi, Zubin Potoku, Shtërpca dhe nga vende të tjera të Kosovës për në tubimin “Serbia e Shpresës” kanë mbërritur ngadalë në Beograd.

Nga Kosova janë larguar 200 autobusë, ndërsa me vetura kanë udhëtuar edhe shumë serbë, çka tregon se mbi 10 mijë serbë nga Kosova kanë shkuar në Beograd për të mbështetur presidentin serb Aleksandar Vuçiq.

Dje rreth orës 19:00 të parët u nisën masivisht nga Kosovës, ndërsa deri në mëngjes rreth 60 autobusë nga disa vende të ndryshme të Kosovës .

Serbët nga Shtërpcës  u nisën rreth mesnatës me rreth njëzet autobusë dhe vetura, ndërsa pas mesnate nisen masive dhe kolona me dhjetëra autobusë nga Mitrovica e veriut  e Graçanicës.

Autobusët nga Leposaviqi, Zveçani dhe Zubin Potok gjithashtu u nisën para mëngjesit

Autobusët janë ende duke mbërritur, dhe ata që tashmë kanë mbërritur po shkojnë drejt Ushçes. Meqenëse “takimi i shpresës” është vetëm sonte, mbështetësit kanë kohë të ecin nëpër të gjithë kryeqytetin serb.

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij