Gazeta10

‘Skandaloze’ – kryetari i OVL-së duhet të jetë neutral/ Rexhaj i VV-së për deklaratën e Klinakut

Deputeti i Vetëvendosjes, Arbër Rexhaj në emisionin “Politiko” ka komentuar deklaratën e kreut të OVL – UÇK-së, Faton Klinakut.

Ai e ka quajtuar ‘skandaloze’ postimin e Klinakut në Facebook, raporton Gazeta10.

“Fillimisht mundemi me i thënë skandaloze, komplet skandaloze, e dyta unë mendojë se një kryetar i një organizate të veteranëve të dalur nga lufta duhet me qenë neutral derisa e ushtron atë detyrë, dhe nuk duhet të mbajë anë në asnjë subjekt politik”, tha ai në Kanal10.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua