Gazeta10

Sonte Lajçak kokë më kokë me Kurtin

Asociacioni i Komunave me Shumicë Serbe dhe plani franko-gjerman, do ta sjellin sërish në Prishtinë, emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

Sipas burimeve të Gazetës10, vizita e tij do të ndodhë sonte dhe do të takohet me kryeministrin, Albin Kurti.

Gazeta10 ka kontaktuar zëdhënësin e Qeverisë, Përparim Kryeziun, por ai nuk kthyer përgjigje për këtë takim të Kurtit me Lajçak.

Ndryshe, vizita e Lajçakut vjen pak ditë pasi që emisari evropian bashkë me zyrtarë të tjerë të BE-së dhe SHBA-së, qëndruan për në vizitë në Prishtinë dhe Beograd. /Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova