Gazeta10

Spahiu i quan tradhtarë shqiptarët e Zvicrës: Hajnë bukën e Zvicrës e anojnë për Kosovën

Zvicra dhe Kosova kanë luajtur mbrëmë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese ‘Euro 2024’.

Ndeshja është zhvilluar në Basel, ndërsa stadiumi ka qenë i mbushur pothuajse krejt me shqiptarë.

Ndeshja ka përfunduar me rezultatin 1:1, duke bërë që Zvicra të kualifikohet në Evropian, ndërsa Kosova edhe zyrtarisht mbet jashtë ‘Euro 2024’.

Kjo ka nxitur reagimin e analistit, Nexhmedin Spahiu. Ai përmes një postimi në profilin e tij në Facebook, shqiptarët i ka quajtur tradhtarë, raporton gazeta10.

Spahiu ka kundërshtuar ashpër të gjithë ata që përkrahin një shtet tjetër, ndërsa jetojnë në një shtet tjetër.

“Shqiptarët tradhtarë gjithandej. Në Kosovë e hajnë bukën e Kosovës e bëhen me Shqipërinë, në Zvicër hajnë bukën e Zvicrës e anojnë për Kosovën”, ka shkruar Spahiu.

“Mos tradhtoni vendin që ju ushqen”, përfundon shkrimi i tij në Facebook. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa