Gazeta10

Statovci del me shifra: Bie konsumi i rrymës në veri pas fillimit të faturimit atje

Deputetja e Listës Guxu, Jeta Statovci ka njoftuar se konsumi i energjisë elektrike në veri ka shënuar rënie pas fillimit të faturimit në atë rajon.

Statovci përmes një postimi ne Facebook, ka thënë se fal punës së institucioneve të vendit është arritur fundi i epokës të keqpërdorimit të energjisë elektrike gratis në veri të vendit.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e plot të deputetes Statvoci

𝐒𝐢 𝐫𝐚 𝐤𝐨𝐧𝐬𝐮𝐦𝐢 𝐢 𝐞𝐧𝐞𝐫𝐠𝐣𝐢𝐬ë 𝐞𝐥𝐞𝐤𝐭𝐫𝐢𝐤𝐞 𝐧ë 𝐯𝐞𝐫𝐢, 𝐦𝐞𝐧𝐣ë𝐡𝐞𝐫ë 𝐩𝐚𝐬 𝐦𝐚𝐫𝐫ë𝐯𝐞𝐬𝐡𝐣𝐞𝐬 𝐩ë𝐫 𝐟𝐚𝐭𝐮𝐫𝐢𝐦 𝐧ë 𝟒 𝐤𝐨𝐦𝐮𝐧𝐚𝐭 𝐯𝐞𝐫𝐢𝐨𝐫𝐞 𝐩𝐚𝐬 𝟐𝟒 𝐯𝐢𝐭𝐞.

Pas një angazhimi dhe përkushtimi të madh të institucioneve të Kosovës, është arritur fundi i epokës të keqpërdorimit të energjisë elektrike gratis në veri të vendit.

Në grafikonin e mëposhtëm mund të shohim uljen e konsumit në momentin e fillimit te faturimit, pra janar 2024, krahasuar me periudhën paraprake. 

Stabiliteti energjetik është krucial për zhvillim ekonomik, prurje të investitorëve seriozë dhe sidomos sektorin e prodhimit.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët