Gazeta10

Stoltenberg siguron Kurtin: KFOR-i është gati për intervenim nëse rrezikohet Kosova

Sekretari i përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg pas takimit me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar se KFOR-i është gati të intervenojë nëse do të rrezikohet sovraniteti i Kosovës, raporton Gazeta10.

“KFOR-i është gati të intervenojë nëse sovraniteti është në rrezik” tha Stoltenberg në një konferencë të përbashkët.

“NATO vazhdon përkushtimin e saj për sigurimin e stabilitetit të Kosovës”, tha më tej sekretari i NATO-s. /Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)