Gazeta10

Moti sot

Në vendin tonë sot pritet të mbajë mot kryesisht me vranësira dhe me intervale me diell. Vranësirat parashihen të sjellin riga shiu të shoqëruara me

Read More »

​Mot i ndryshueshëm sot

Në vendin tonë sot (e enjte) do të mbajë mot i vranët dhe me ulje të lehta të temperaturave maksimale dhe shkarkime rrufesh. Sipas Institutit

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti sot në vendin tonë do të mbajë me vranësira dhe intervale me diell. Vranësirat vende

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Moti sot mbi Kosovë do të i vranët dhe me diell, raporton Gazeta10. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës vranësirat gjatë ditës parashihen të sjellin reshje

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Sot pritet të mbajë mot kryesisht i freskët, raporton Gazeta10. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se temperaturat minimale pritet të sillen mes 2 dhe 4

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Moti sot mbi Kosovën do të jetë kryesisht i vranët, raporton Gazeta10. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të ketë edhe kushte për reshje, e

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Sot mbi Kosovë do të mbajë mot kryesisht stabil dhe me intervale me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat më të fokusuar parashihen për

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Sot në Kosovë parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pakta, krejtësisht vonë në mbrëmje, rreth mesnatës, pritet të ketë reshje të pakta

Read More »

Parashikimi i motit për sot

Sot do të mbajë mot kryesisht stabil, me pak vranësira dhe intervale me diell, raporton Gazeta10. Sipas parashikimeve të Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale

Read More »