Gazeta10

Takimi i dështuar në Bruksel, Kurti kërkon që BE-ja të organizojë negociata intensive

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është pyetur se çfarë do të ndodh pas këtij takimi në Bruksel ku s’ka pasur kurrfarë progresi.

 Në pyetjen e gazetarit, Kurti ka thënë se hapat e radhës janë negociatat intensive që duhet të organizohen nga Bashkimi Evropian, e ku teksti që është në letër të marrëveshjes bëhet realitet në terren.

“Hapat tjerë janë negociata për sekuencimin implementimit të udhërrëfyesit. Pra çfarë ekziston si tekst në letër, bëhet realitet në terren. Por për këtë kemi nevojë për bisedime intensive që duhet të organizohen nga lehtësuesit dhe ndërmjetësuesit që shpresoj që do ta na ftojnë neve sa më parë”, ka thënë kryeministri Albin Kurti.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri