Gazeta10

Tensione në veriun e Kosovës, serbët fillojnë bllokimin e rrugëve

Serbët lokal në veriun e Kosovës kanë filluar bllokimin e rrugëve me kamionë, raporton Gazeta10.

Në veriun e Kosovës tashmë është bllokuar rruga magjistrale në afërsi të pikës kufitare në Jarinje.

Po ashtu është bllokuar edhe rruga Prishtinë-Rashkë ku në fshatin Rudarë është vendosur një bllokadë.

Në Mitrovicën e Veriut është lëshuar sirena dhe ku disa qytetarë atje kanë filluar të tubohen.

E gjitha kjo po vie pasi Kosova ka vendosur për reciprocitet me Serbinë për targat dhe letërnjoftimat. Pak orë më parë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk ka kurrfarë mundësie për destabilizim meqë Kosova po merr veprime legale dhe legjitime. / Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit