Gazeta10

Tensione në veriun e Kosovës, serbët fillojnë bllokimin e rrugëve

Serbët lokal në veriun e Kosovës kanë filluar bllokimin e rrugëve me kamionë, raporton Gazeta10.

Në veriun e Kosovës tashmë është bllokuar rruga magjistrale në afërsi të pikës kufitare në Jarinje.

Po ashtu është bllokuar edhe rruga Prishtinë-Rashkë ku në fshatin Rudarë është vendosur një bllokadë.

Në Mitrovicën e Veriut është lëshuar sirena dhe ku disa qytetarë atje kanë filluar të tubohen.

E gjitha kjo po vie pasi Kosova ka vendosur për reciprocitet me Serbinë për targat dhe letërnjoftimat. Pak orë më parë, Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se nuk ka kurrfarë mundësie për destabilizim meqë Kosova po merr veprime legale dhe legjitime. / Gazeta10.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri