Gazeta10

Tensionet e fundit në Kosovë: Protestë në Pragë tek Ambasada e Serbisë

Pas tensioneve të fundit në veriun e Kosovës është zhvilluar një protestë në Pragë para Ambasadës së Serbisë, raporton Gazeta10.

Në një forografi nga vendi i ngjarjes të publikuar në faqen e Kanal10, shihen parullat para ambasadës në fjalë.

“SERBI, MBAJ DUART LARG KOSOVËS”, ishte një nga parullat.

Kujtojmë se Kosova është përballur me tensione së fundmi në veriun e fundit pasi serbët atje kishin bllokuar rrugët në shenjë kundërshtimi ndaj vendosjes së masave të reciprocitetit për targa dhe letërnjoftime. / Gazeta10

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë