Gazeta10

Tentim vrasjeje në Gjilan, policia jep detaje shtesë

Është plagour një person të enjten rreth orës 04:00 në rrugën “Azem Azemi”, në Gjilan nga një femër me armë zjarri. Personi në fjalë është një mashkull kosovar të cilit iu është ofruar ndihma e parë mjeksore, raporton Gazeta 10.


Sipas raportit 24 orësh policor, personi i dyshuar për tentim vrajse është arrestuar dhe me vendim të prokuroit është dërguar në mbajte.


“Rr. Azem Azemi, Gjilan 11.08.2022 – 04:00. Raportohet se një mashkull kosovar është plagosur me armë zjarri, atij i është ofruar trajtimi mjekësor dhe sipas raportit mjekësor gjendja shëndetësore e viktimës është jashtë rrezikut për jetë. Personi i dyshuar, femër kosovare, është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje. Rasti nën hetime.”


Sipas raportit të mjekut viktima P.C., shtetas i Kosovës është jashtë rrezikut për jetë./Gazeta 10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur