Gazeta10

Tërstena: Loja defanzive do të jetë ‘shpëtim’ për Shqipërinë në “EURO 2024”

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth kombëtares së Shqipërisë, Ballkanit dhe duke mos lënë anash edhe Superligën e Kosovës.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Muhamet Dragusha, Armend Thaqi, Milaim Berisha dhe Granit Tërstena.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Granit Tërstena.

“Ndoshta me lojë defanzive e me kundërsulme ndaj tri kundërshtarëve, Shqipëria mund të shkaktojë befasi. Me Spanjën do ta ketë më të lehtë sesa kundër Italisë e Kroacisë” – tha ai.

Tutje, ai foli për cilësinë e kundërshtarëve të Shqipërisë.

“Edhe te Shqipëria edhe të kombëtaret tjera ka lojtarë që luajnë në tri ligat e mëdha në Evropë, andaj mendoj se cilësia është pak a shumë e njejtë” – përfundoi ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë