Gazeta10

Ukrainasja befasohet se si u prit në Aeroportin e Prishtinës

Fjalët e para që i’u thanë ukrainases me të mbrritur në Aeroportin e Prishtinës ishin “Liri për Ukrainën!”, për këtë ajo ka ndarë eksperiencën e saj në rrjetin social Twitter:

“A është hera juaj e parë në Kosovë? – pyet një roje kufitare në aeroportin e Prishtinës, shkruan Gazeta10.

Po, kjo është hera ime e parë këtu.

“Slava Ukraina!” – thotë burri duke më kthyer një pasaportë me vulë hyrjeje. Ukraina nuk e ka njohur ende Kosovën, por vizat për ukrainasit janë anuluar.”, ka shkruar Jeanne Dovhych në Twitter./Gazeta 10

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë