Gazeta10

Vajza e dëshmorit nga Krusha e Vogël e braktis vendin: Kosovë na fal, na u shuajten ëndrrat

Vajza e dëshmorit të luftës, Erza Shehu nga Krusha e Vogël me një postim në Facebook, ka treguar arsyen pse është larguar nga Kosova, raporton Gazeta10.

Ajo ka marrur vendim të shkojë në Gjermani për punësim dhe shkollim pasi nuk ka mundur në Kosovë të gjejë punë.

“Në vendin ku i dhash të gjithë, babin, gjyshin, axhin tashme po rinise nje fillim te ri në kurbet , shkollim e punesim ne vend te huaj!…Kosovë na fal, na u shuajten ëndrrat!”, ka shkruajtur Shehu.

Tutje, ajo ka thënë tash e 23 vite ka parë ankesat e politikanëve për m[agat e tyre maksimale përderisa të tjerët jetojnë me paga të ulta.

“Tashmë plot 23 vitë përderisa shohim ankesat e politikanëve për pagat e tyre maksimale, shumë nëna kanë jetuar dhe jetojnë tash e 23 vite me paga aq të ulta , saqë nuk jemi në gjendje ne si femijë të martirëve te shkollohemi apo të kemi një punë të sigurt nga pakujdesia e shtetit!”,tha vajza e dëshmorit./Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit