Gazeta10

Vdekja tragjike e motoçiklistit gjakovar, sot i jepet lamtumira e fundit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur dje për familjen Preqi nga Gjakova, ku djali 33-vjeçar humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku.

 Musë Preqi, vdiq dje në magjistralen Gjakovë-Prizren pasi dyshohet se shkaktoi aksidentin teksa ishte në lëvizje me motoçikletë.

Familja dhe miqtë e të ndjerit kanë njoftuar për vdekjen e tij, teksa kanë bërë me dije se sot i jepet lamtumira e fundit, në fshatin Fshaj.

Vëllai i 33-vjeçarit ka bërë edhe një postim prekës, ku ka shprehur pikëllimin për lajmin e hidhur që mori familja e tyre.

“Vëllai im, nuk mund të besoj se nuk je më këtu. Unë ulem dhe qaj sepse ti nuk je më këtu. Asnjëherë nuk kam menduar se kjo ditë do të vinte dhe se do t’na godiste kaq shumë. Vëllai im, unë do të mbroj ty dhe nderin tonë deri ne frymën time të fundit. Të dua vëllai im dhe nuk do të të harroj kurrë.Nuk e kuptoj përse shkove por do të të kujtoj dhe do të të mbaj në zemer gjithmonë”, ka shkruar vëllai i tij.
 

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat