Gazeta10

Vuçiq: Nëse guxojnë të persekutojnë dhe vrasin serbët, Serbia do të fitojë

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka reaguar për zhvillimet e fundit në Kosovë me pothuajse deklarimin e njejtë të cilin e ka thënë gjatë ditës, shkruan Gazeta10.

Duke komentuar zhvillimet e fundit pas destabilizimit në veri të Kosovës, Vuçiq ka paralajmëruar fitore të Serbisë nëse persekutohen e vriten serbët.

“Nëse guxojnë të persekutojnë dhe vrasin serbët, Serbia do të fitojë”, ka shkruar Vuçiq në Twitter.

Përndryshe, zhvillimet e fundit destabilizuese në veriun e Kosovës po vijnë pasi Kosova ka vendosur reciprocitet me Serbinë për targat dhe letërnjoftimat.

Para pak orësh, serbët lokal në veri të vendit kanë filluar t’i bllokojnë rrugët me kamionë teksa për këto zhvillime ka pasur një seri reagimesh vendore, rajonale dhe ndërkombëtare. / Gazeta10.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)