Gazeta10

‘Win win’ – Cila situatë e acaroi delegacionin serb? – tregon Besnik Tahiri

Shefi i grupit parlamentar të AAK-së, Besnik Tahiri nga Strasbourg ka dhënë detaje sa i përket zhvillimeve në Këshillin e Evropës.

Ai ka treguar edhe se cila situatë i ka acaruar delegacionin serb, raporton Gazeta10.

Gjithashtu ai ka shtuar se pas rrëzimit të amandamente të Serbisë nëse në seancën e orës katër 10 deputet ngriten në këmbë këto amandamente mund të diskutohen prapë.

“Në një situatë gjatë diskutimit që e kemi pasë me grupin politik të IPP-së, se nëse antarësohet Kosova në Këshillin e Evropës atëherë do të fitojnë të gjithë, pra është një ‘WIN WIN’, dhe kjo situatë e ‘win win’ e ka acaruar njërën nga antaret e delegacionit serb, pse e kam thënë se është një fitore për të gjithë se pas antarësimit të Kosovës në Këshillin e Evropës do të përfitojnë edhe 2 milionë qytetarët nga Kosova, por në këtë 2 milionë 5 % janë qytetarë serb”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur