Gazeta10

Xhihani: Shqipëria më mirë luan ndaj kombëtareve të mëdha

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth kombëtares së Shqipërisë, Ballkanit dhe duke mos lënë anash edhe Superligën e Kosovës.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Muhamet Dragusha, Armend Thaqi, Milaim Berisha dhe Granit Tërstena.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Sokol Xhihani.

Ai tha se Shqipëria ndeshjet e saj më të mira i ka zhvilluar ndaj skuadravë të mëdha.

“Shqipëria ndeshjet më të mira në historinë e saj i ka luajtur ndaj kombëtareve më të mëdha se ajo. Mendoj se më mirë që shorti i ka rënë i fortë për këtë arsye.” – tha ai.

Tutje, ai foli edhe për Shqipërinë e “EURO 2016”.

“Në kampionatin evropian të fundit, Franca na mposhti në minutat shtesë, me Zvicrën kishim mori rastesh.” – shtoi ai.

Ai tutje e përmbylli me një thënie, e cila duhet ta përcjellë Shqipërinë në kampionatin evropian të vitit të ardhshëm.

“Në 90 minuta kushdo mund të fitojë ndaj kujtdo, andaj mendoj se Shqipëria do të kalojë grupin” – përfundoi ai.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur