Gazeta10

Zemaj i LDK-së: Serbia asnjëherë s’ka hequr dorë nga politikat hegjemoniste

Në emisioni “Politiko” në Kanal10, sot me musafir në studio është diskustuar për mosmarrëveshjen e Kosovës dhe Serbisë.

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj në “Politiko” ka thënë se shteti Serb asnjëherë nuk ka hequr dorë nga politikat hegjemoniste.

“Serbia asnjëherë s’ka hequr dorë nga politikat e saj ti quaj  hegjemoniste dhe ne jemi përballur me këtë fakt.Por në këtë proces të filluar nga dialogu teknik deri kur ka derivuar politik dhe obligimet qe janë marr si pjesë e marrëveshjes ndërkombëtare atëherë ka lindur edhe fakti i formimit  të Asociacionit të komunave me shumicë Serbe”, ka thënë ai.

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa