Gazeta10

Zëvendëssekretari i NATO-së flet me komandatin e KFOR-it në Kosovë për situatën në veri

Zëvendëssekretari i Përgjithshëm i NATO-së, Mircea Geoana, ka telefonuar komandantin e KFOR-it në Kosovë, Ferenc Kajari, për të diskutuar rreth situatës së sigurisë në Kosovë dhe specifikisht në veri, raporton Gazeta10

Geoana ka thënë se KFOR-i po monitoron situatën dhe është gati të ndërhyjë në veri nëse cënohet stabiliteti atje.

“Bisedova me komandantin e NATO-s, Ferenc Kajari për situatën në Kosovë.
KFOR-i po monitoron nga afër dhe mbetet i përgatitur për të ndërhyrë nëse rrezikohet stabiliteti në veri të Kosovës, bazuar në mandatin e OKB-së” ka shkruar Geoana në llogarinë e tij në Twitter.

Kujtojmë se ditëve të fundit Kosova është përballur me tensione të mëdha në veriun e vendit pasi serbë atje vendosën barrikada në rrugë si përgjigje ndaj paralajmërimit të Qeverisë së Kosovës për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë për targat dhe letërnjoftimat. / Gazeta10

Këtu keni statusin në fjalë:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë