Gazeta10

Zhvillimet e fundit në Hagë, Nurellari: Akuza është mbështetur tek mashtrimet (VIDEO)

Ish-këshilltari i Kadri Veselit dhe Hashim Thaçit, Adri Nurellari, ka reaguar lidhur me zhvillimet e fundit që po ndodhin në Hagë, raporton Gazeta10.

Ai ka thënë se akuza është e mbështetur tek mashtrimet.

Nurellari ka shpërndarë një video disa sekondëshe të avokatit mbrojtës të Veselit, Ben Emmerson.

Kujtojmë se së fundmi kabineti i Emmersonit ka zbuluar dëshmitar të rrejshëm që janë përfshirë në këtë proces.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi si dhe Rexhep Selimi po mbahen në paraburgim qe më shumë se dy vite nën akuza për krime lufte. / Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?