Gazeta10

Zhvillimet në Kosovë, KFOR-i: Jemi të gatshëm për ta mbajtur Kosovën e sigurt

Misioni paqeruajtës i NATO-së, KFOR, trupat e të cilëve gjenden në Kosovë janë shprehur se janë të gatshëm për ta mbajtur Kosovën e sigurt, raporton Gazeta10.

“KFOR-i mbetet fuqishëm i përkushtuar ndaj sigurisë”, thuhet ndër të tjera në një postim të shkruar nga KFOR në Twitter.

“Nën mandatin e tij të OKB-së, KFOR-i mbetet fuqishëm i përkushtuar ndaj sigurisë, i gatshëm të miratojë masat e nevojshme për ta mbajtur Kosovën të sigurt”, kanë shkruar nga KFOR në Twitter.

Përndryshe, në veriun e vendit Kosova dje ka pasur tensione pasi serbët atje kanë vendosur barrikada në rrugë si përgjigje ndaj paralajmërimit të institucioneve të Kosovës për vendosjen e reciprocitetit me Serbinë për targat dhe letërnjoftimat. / Gazeta10

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)