Gazeta10

Zhvillimet në Mal të Zi, Gjukanoviq fillon iniciativën për rrëzimin e Dritan Abazovqit

Partia e Presidentit të Malit të Zi, Millo Gjukanoviqit, Partia SocialDemokrate (DPS), ka nisur iniciativën për rrëzimin e kryeministrit aktual të Malit të Zi, Drtian Abazoviq, raporton Gazeta10.

DPS thënë se është e hapur edhe për deputetët e tjerë për mocionin e mosbesimit.

Përmes një njoftimi thuhet se kjo marrëveshje do të pezullohet menjëherë pas zgjedhjes së Qeverisë së re.

Më tej thuhet se kjo marrëveshje bie ndesh me Kushtetutën e Malit të Zi.

“Marrëveshja e nënshkruar sot, e cila është në kundërshtim me Kushtetutën e Malit të Zi, do të pezullohet menjëherë pas zgjedhjes së Qeverisë së re”, thuhet ndër të tjera në njoftim.

Para pak minutash kryeministri aktual i Malit të Zi ka nënshkruar një marrëveshje me Kishën Ortodokse të Serbisë atje. / Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur