Gazeta10

Zyrtare: Dardan Berisha rikthehet te Prishtina

KB Prishtina ka zyrtarizuar transferimin e Dardan Berishës, raporton Gazeta10.

Berisha kthehet te Prishtina, pas një periudhe trevjeçare të kaluar te Peja.

33-vjeçari ka qenë pjesë e Prishtinës edhe më parë, në vitet 2013-2015, 2015-2016 dhe gjatë viteve 2017-2019.

Berisha cilësohet si njëri ndër basketbollit më të mirë në historinë e basketbollit kosovar.

Përveç karrierës në elitën e basketbollit kosovar, Berisha ka luajtur edhe në Çeki, Itali, Kroaci e Poloni. /Gazeta10/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë