Gazeta10

Betohet anëtari i ri i KPK-së nga radhët e Prokurorisë Speciale (FOTO)

Këshilli i Prokurorial i Kosovës (KPK), i udhëhequr nga Kryesuesi Ardian Hajdaraj, mbajti Takimin e 245-të me radhë, gjatë së cilit ka bërë betimin anëtari më i ri i këtij këshilli nga radhët e Prokurorisë Speciale, Milot Krasniqi.

Me anë të një komunikate për media bëhet e ditur se anëtarët e Këshillit kanë vendosur që të anulohet vendimi i KPK/Nr.262/2024, për transferimin e Prokurorit të Prokurorisë së Apelit në Prokurorinë Speciale, si dhe të bëhet Plotësim/Ndryshimi i Vendimit KPK/Nr.654/2022 për themelimin e Komisionit për Transferimin dhe Avancimin e Prokurorëve të Shtetit.

Betohet anëtari i ri i KPK-së nga radhët e Prokurorisë Speciale, Milot Krasniqi – 29.03.2024 – Foto: KPK

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët