Gazeta10

7 qytete britanike në garë për të organizuar “Eurovision 2023” 

Birmingham, Glasgow, Leeds, Liverpool, Manchester, Newcastle dhe Sheffield, janë shtatë qytetet britanike që konkurrojnë për të organizuar “Eurovision 2023”. 

Sipas BBC, për organizimin e këtij festivali konkurruan 20 qytete, përfshirë Londrën dhe Belfastin, por që në listën e ngushtë kaluan vetëm shtatë prej tyre, transmeton Gazeta10.  

Mbretëria e Bashkuar u zgjodh për të organizuar edicionin e radhës së këtij festivali, pasi që fituesi i vitit 2022, Ukraina për shkak të luftës me Rusinë, e ka të pamundur ta bëjë këtë. 

Lista e ngushtë me shtatë vende është përzgjedhur sipas kapacitetit, aftësitë dhe përvojës së këtyre qyteteve për të organizuar një ngjarje të përmasave të tilla./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë