Gazeta10

Hakim Ziyech në listën e dëshirave të trajnerit Erik Ten Hag

Hakim Ziyech gjatë kësaj merkatoje mund të largohet nga Chelsea, por jo edhe nga Premierliga, shkruan Gazeta10.

Për sulmuesin maroken së fundmi ka shprehur interesim skuadra e Manchester United.

Ziyech pëlqehet shumë nga trajneri i “Djajve të Kuq” Erik Ten Hag i cili e dëshiron atë me çdo kusht në skuadrën e tij.

Tekniku holandez e njeh mirë Ziyech, pasi ka punuar më të gjatë periudhës  së tij te Ajaxi.

United po kalojnë nëpër një formë aspak të mirë dhe janë duke tentuar që të sjellin lojtarë të rinj në ekip.

29-vjeçari ka kontratë me Chelsean deri në vitin 2025 dhe vlera e tij në treg është rreth 28 milionë euro.

Marokeni është pjesë e ekipit londinez që nga viti 2020, ku u transferua nga Ajaxi për shumën e 40 milionë eurove.

Në edicionin e kaluar, sulmuesi afrikan ka shënuar tetë gola dhe ka dhuruar gjashtë asistime 44 ndeshje të luajtura në të gjitha garat.

Gjatë periudhës së tij në Angli, Ziyech ka fituar Ligën e Kampionëve, Superkupën e Evropës dhe Kupën e Botës për klube.

Përveç Manchester United, interesim tash e një kohë për sulmuesin maroken ka shprehur edhe Milani. /Gazeta10/

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri