Gazeta10

A jeni gati të festoni Karnevali Golden Eagle po afrohet

Datat 28, 29 dhe 30 Qershor, janë rezervuar për Karnavalin Golden Eagle, i cili zhvillohet në qytetin e Suharekës.

Përveç rreth 500 artistëve ndërkombëtarë nga: Spanja, Portugalia, Egjipti, Turqia, Gjermania, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut, Shqipëria dhe Kosova, në këtë aktivitet do të marrin pjesë edhe shumë artistë.

Performancat e artistëve do të ndahen në tri netë:
– Në natën e parë do të marrin pjesë: Gena, DJ PM & DAGZ, Ya Nina, Yll Limani
– Në natën e dytë do të marrin pjesë: Xhensila Myrtezaj, Lumi B, Luiz Ejlli dhe DJ Gimi-O.
-Në natën e tretë do të marrin pjesë: Bardhi, Elgit Doda & Dafina Zeqiri.

Gjatë këtyre tre ditëve Karnevali Golden Eagle do të moderohet nga Berat Miftari dhe Kushtrim Reshitaj.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur