Gazeta10

Mocioni i mosbesimit, Abazoviq thotë se po e lufton krimin e korrupsionin

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se është duke e luftuar krimin e korrupsionin, raporton Gazeta10.

Abazoviq ka thënë se në këtë drejtim qytetarët duhet të jenë të qetë derisa ai është në pushtet.

Ai ka thënë se që nga koha kur e merr pushtetin partia e presidentit të Malit të Zi, DPS, përgjegjësia kalon tek ta.

“Derisa mandati është në duart e kryeministrit qytetarët mund të jenë të qetë sa i përket luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Në atë moment kur mekanizmi kalon te presidenti të DPS (Gjukanoviq), përgjegjësinë për atë që ndodhë tutje e mban ai” ka thënë Abazoviq.

Përndryshe, Dritan Abazoviq, është duke u përballur sot me mocion mosbesimi për shkak të nënshkrimit të marrëveshjes bazë me Kishën Ortodokse Serbe. / Gazeta10

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët