Gazeta10

Mocioni i mosbesimit, Abazoviq thotë se po e lufton krimin e korrupsionin

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, ka thënë se është duke e luftuar krimin e korrupsionin, raporton Gazeta10.

Abazoviq ka thënë se në këtë drejtim qytetarët duhet të jenë të qetë derisa ai është në pushtet.

Ai ka thënë se që nga koha kur e merr pushtetin partia e presidentit të Malit të Zi, DPS, përgjegjësia kalon tek ta.

“Derisa mandati është në duart e kryeministrit qytetarët mund të jenë të qetë sa i përket luftës kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. Në atë moment kur mekanizmi kalon te presidenti të DPS (Gjukanoviq), përgjegjësinë për atë që ndodhë tutje e mban ai” ka thënë Abazoviq.

Përndryshe, Dritan Abazoviq, është duke u përballur sot me mocion mosbesimi për shkak të nënshkrimit të marrëveshjes bazë me Kishën Ortodokse Serbe. / Gazeta10

NË FOKUS

IMG_1587
Kurti dhe Sveçla non grata – Sanksionet amerikane, Euronews Albania siguron dokumentin e SHBA-ve
Aksident
Pamje nga momenti i aksidentit të rëndë ku humbi jetën i riu në Skenderaj (VIDEO)
96121685371735-1
Lista Serbe i ka dy kushte për pjesëmarrje në zgjedhjet e ardhshme në veri
albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
351010595_641934294108306_3806447069936236755_n
LAJMI I FUNDIT: Shpërthim i fuqishëm në veri të Mitrovicës
behtiri e matoshi
‘’Mshele atë qene*’’- Eskalon debati mes Bahtirit e Matoshit: Çfarë gjaku ki ti, kallxom?
vvvv
"Mua s'më intereson Serbia, jam kosovar sikur ju" - Kërstiq me tone të ashpëra ndaj Mujës
kushtrimi
Sadiku për deklaratat e Escobarit: Nëse Kurti s’vepron, pritet gjithçka - përfshirë edhe rrëzimin e tij