Gazeta10

Abazoviqi nesër shkon për vizitë zyrtare në Serbi

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Serbi, ku me Aleksandër Vuçiq dhe Ana Bërnabiqin pritet të diskutojnë për çështje të hapura që rëndojnë marrëdhëniet mes dy shteteve.

Kështu po raportojnë mediet serbe. Sipas tyre, Abazoviq do të kryesojë një delegacion të madh prej 11 anëtarësh, që përfshijnë kabinetin ministror malazez.

Sipas komunikatës qeveritare serbe, Abazoviq do të bisedojë me zyrtarët serbë për temat aktuale me interes për Malin e Zi, çështjet e bashkëpunimit të mëtejshëm, me qëllim të përmirësimit të dialogut politik dhe forcimit të marrëdhënieve dypalëshe.

Qeveria serbe pretendon se vizita zyrtare e Abazoviq, në muajt e parë që nga marrja e detyrës, tregon dëshirën e Malit të Zi për të ndërtuar marrëdhënie më të hapura të fqinjësisë së mirë dhe miqësore me Serbinë në të ardhmen.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë