Gazeta10

AGK-ja i bën thirrje FFK-së: Kuvendi duhet të jetë i hapur dhe transparent për mediat

Asosacioni i Gazetarëve të Kosovës para pak minutave ka bërë thirrje Federatës së Futbollit të Kosovës që nesër Kuvendin e Jashtëzakonshëm ta organizojë të hapur edhe për mediat.

Deri tash asnjë informacion nuk është dhënë nga FFK-ja në lidhje me organizimin e Kuvendit.

AGK-ja i ka bërë thirrje Federatës së Futbollit të Kosovës që Kuvendi i Jashtëzakonshëm të jetë transparent dhe i hapur për mediat.

Postimi i plotë i AGK-së”

“AGK-ja i bën thirrje FFK-së të organizojë Kuvend të hapur për mediet dhe transparent.

Pak orë para mbajtjes së Kuvendit të Jashtëzakonshëm të FFK-së, gazetarët dhe mediet në Kosovë nuk e kanë asnjë informacion për vendin dhe orën e kësaj ngjarjeje.

AGK-ja, i bën thirrje Federatës së Futbollit të Kosovës që të organizojë Kuvend të hapur dhe transparent, në mënyrë që opinioni të jetë i informuar për vendimet e rëndësishme që do të merren në këtë Kuvend. Kjo bëhet akoma më e rëndësishme në kohën kur shtëpia më e madhe e futbollit në vend nuk e ka përfunduar ende procesin e licencimit. Në cilëndo rrethanë, FFK-ja, duhet të krijojë kushtet e nevojshme për raportimin profesional të medieve”, thuhet në njoftim.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat