Gazeta10

“Alarm për situatën e shtuar” – Dugolli: Kurti nuk i bën deklarimet “shkel e shko”

Në emisioni “Politiko” me musafirë në studio, sot është diskutuar për paralajmërimet të cilat ka bërë kryeministri Kurti.

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Dugolli ka thënë për kryeministrin e vendit se ai nuk bën deklarata vetëm “shkel e shko”.

“Pra më lejoni që të diskutojë se krymenistri i vendit Albin Kurti asnjëherë nuk ka thënë deklarata shkel e shko por në përgjithësi  këto deklarime bazohen ne informacione  ai i merr ne baza ditore, dhe janë të bazuar në ato që i merr si informacione”, ka thënë ai.

Po ashtu ai ka thënë  për situatën në veri të vendit e cila ndodhi më 24 shtator ishte vetëm një alarm për situatën e shtuar

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
naim murseli
“Dy ditë besë” - Familja Ademaj i jep besë familjes Murseli
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
Screenshot 2023-11-30 205524
Visar Duriqi: Grupi që kreu grabitjen në Suharekë është një grup i organizuar kriminal
liridonaa
Familja e Naim Murselit anulon të pamën për Liridona Murselin
407385529_222349917549408_8629165754259080005_n
Naim Murseli dhe Liridona që u vra pardje, kishin aplikuar për divorc në vitin 2019, por çështja s’kishte marrë epilog