Gazeta10

Albini, i bukuri i popullit me sanksione, Vuçiqi, çetniku pa sanksione “ – Matoshi drejtuar Dugollin

Në kuadër të debatit në “Politiko”,  duke diskutuar rreth paralajmërimeve të kryeministrit të vendit, Albin Kurti për mobilizimin e ushtrisë serbe, ka pasur përplasje në mes komentatorit politik Halil Matoshi dhe deputetit të LVV-së Enver Dugolli, ku Matoshi është ka kritikuar qasjen e Kurtit dhe VV-së në raport me publikun.

“Albini i miri, i bukuri i popullit me sanksione vendi i tij kurse Vuçiqi, i keqi, çetniku dhe terroristi pa sanksione”, ka thënë ai.

Tutje Matoshi rikujtoj kohën kur deputetët e LVV-së sipas tij bënin zhurmë për të publikuar pozita e atëherëshme kontrata konfidenciale, kurse sot mbështesin mos dhënien e informacioneve.

Për këtë arsye Matoshi i quajti deputetët e LVV-së të “shkretë”. /Gazeta10/

NË FOKUS

safete
E keni menduar me të re, ja sa vjet po i bën sot Safete Mustafa!
gani
Sabit Geci amanet familjes: Këta dy hoxhallarë dua të më varrosin kur të vdes
Screenshot 2023-11-28 at 10.47
VIDEO: Dhunë shtazarake ndaj një burri nga tre persona në Prizren (Pamje +18)
lir
Avokati kosovar ngre dyshimet e para rreth vrasjes së Liridona Murselit: Po ngjanë më shumë e planifikuar, e jo grabitje
saraa
Pas ndarjes nga Ledri, Sara “lazdrohet” duke u shfaqur në Instagram komplet e zhveshur
f12ab16a-8644-4120-a6d5-8e029a3a40e1
Skandal në Big Brother:Buci ia prek të pasmet Santianës
alba-vukaj-69555
Del fotoja, kështu dukej Alba e BBVK2 para ndërhyrjeve estetike (FOTO)
vesa
Pas largimit nga 'BBVK', nuk do të besoni ku ka përfunduar Vesa