Gazeta10

Albumet më të mira të 2022-ës deri më tani

Këtë vit kemi pasur rastin të dëgjojm albume epike nga Weeknd dhe Kendrick Lamar, patëm një lamtumirë legjendare nga Daddy Yankee, debutime të reja nga artist të rinjë, si dhe kulme të reja artistike nga Charli XCX, Angel Olsen dhe të tjerët. Kjo është lista e Rolling Stone me albumet më të mira të vitit 2022 deri më tani, transmeton Gazeta 10.

Anitta, ‘Versions of Me’

Omar Apollo, ‘Ivory’

Bad Bunny, ‘Un Verano Sin Ti’

Becky G, ‘Esquemas’

BTS, ‘Proof’

Daddy Yankee, ‘Legendaddy’

Charlie XCX, ‘Crash’

Camila Cabello, “Familia’

/Gazeta 10

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)