Gazeta10

Ambasadori i Shqipërisë Malaj viziton Devolli Corporation, shprehet për shtim të bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri

Ambasadori i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj bashkë me bashkëshorten, kanë vizituar sot ambientet e fabrikave të Devolli Corporation.

Ata janë pritur nga aksionari i Devolli Corporation, Shkëlqim Devolli dhe anëtari i Bordit, Adriatik Kelmendi.

Ambasadorit i janë prezantuar hapësirat e fabrikës së miellit M&Sillosi në Xërxë dhe Comodita Home në Gjakovë, ku ka ndjekur nga afër proceset e prodhimit.

Nikoqirët gjithashtu e njoftuan ambasadorin Malaj për bashkëpunimin që njësitë e Devolli Corporation kanë me Shqipërinë.

Ambasadori Malaj ka nënvizuar se shembullin e afarizimit të Devolli Corporation në të dyja shtetet duhet ta ndjekin edhe ndërmarrjet e tjera nga Kosova dhe Shqipëria, si dy shtete vëllazërore.

Sipërmarrësi Devolli i ka thënë përfaqësuesit të shtetit shqiptar se me bashkëpunimin e shtuar tregtar ndërmjet dy vendeve shtohen gjasat për rritje më të madhe ekonomike në rajon.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët