Gazeta10

Ambasadori Zemaj takohet me zyrtarin e lart të NATO-s, flasin për ruajtjen e paqes në Kosovë

Përfaqësuesi i Kosovës për marrëdhënie me NATO-n, ambasadori Astrit Zemaj, është takuar me Kryetarin e Komitetit Ushtarak, Admirali Rob Bauer.

Zemaj ka treguar se Bauer ka shprehu mirënjohjen për mbështetjen e vazhdueshme të NATO-së

Ai në një postim në “X” ka shkruar se NATOdhe KFOR-i janë të gatshëm për paqen dhe stabilitetin në Kosovë dhe në rajon.

“Gjithmonë një nder i madh të takoj Kryetarin e Komitetit Ushtarak. Admirali Rob Bauer, veçanërisht në këto kohë kritike për Evropën. Shprehu mirënjohjen e 🇽🇰 për mbështetjen e vazhdueshme të ,NATO_KFOR për paqen dhe stabilitetin në #Kosovë dhe në rajon”, ka shkruar ai.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej