Gazeta10

Analisti zviceran reagon pasi e sheh hartën: Gazeta Financial Times duket se nuk e njeh Kosovën

Analisti zviceran, Toby Vogel, ka publikuar një fotografi në “X” ku shihet një artikull i “Financial Times”.

Në atë pjesë të tekstit është një hartë në të cilën nuk figuron Kosova.

Vogel ka shkruar: “Siç duket The Financial Times nuk e njeh Kosovën”.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë