Gazeta10

Anija turistike përplaset me një mur në Danub, 17 të plagosur në Austri

Një anije turistike bullgare me më shumë se 160 pasagjerë u përplas me një mur betoni në një port në lumin Danub në Austri, duke shkaktuar lëndime.

Si pasojë e përplasjes 11 persona kanë mbetur të plagosur dhe janë dërguar në spital. Mediat lokale raportuan se gjashtë persona të tjerë pësuan lëndime më pak të rënda që nuk kërkonin trajtim spitalor.

Rreth 160 pasagjerë ishin në bordin e anijes që udhëtonte nga Bavaria, Gjermani për në qytetin austriak të Linz, tha një zëdhënës i policisë në qytetin e afërt të Efferding.

Incidenti ndodhi gjatë natës në qytetin verior austriak të Aschach an der Donau, tha policia lokale të shtunën në mëngjes.

Anija ishte në gjendje të vazhdonte rrugën e saj pas aksidentit, tha zëdhënësi. Nuk dihet menjëherë se sa të rënda ishin lëndimet, shtoi zëdhënësi. Shkaqet e aksidentit janë duke u hetuar.

NË FOKUS

valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët